EU170190-1
EU180200-1
EU180200-2
EU183193-S
EU207217-S
Register now to get access to our online shop
Register now and access our complete product range and many exclusive services.
Product details for
EU170190-1
d
170 mm
L
16 mm
Characteristics
Velocidade de deslizamento máx.
- 0,5 m/s
Montagem
- em ranhuras fechadas A
- em ranhuras abertas B
Aplicação
- hidráulica
Fluidos
- óleo mineral
Material
- poliuretano (PUR)
Modelo
- métrica
Pressão operacional
- 400 bar
Temperatura min.
- -30 °C
Temperatura máx.
- 80 °C